Kaj je Apnea.Si Challenge?
Apnea.Si Challange je družabni trening, kjer lahko člani varno izvedejo daljši, lahko rečemo tudi maksimalni potop. Junijski ima še posebno težko, saj z njim zaključimo sezono vodenih treningov. In tradicionalno smo na njem priča najdaljšim potopom!
Druženje, zabava in medsebojna podpora
Tokratni je potekal v sredo 18. junija na Fakulteti za šport. Nekateri so prišli navijat in spodbujat ostale, drugi pa so pogumno preverili, koliko so napredovali. In napredek je bil zares izjemen!

Nekateri so navijali, drugi tekmovali 😁
Trening prostega potapljanja omogoča velik napredek
Čudovito je opazovati, kako člani iz leta v leto izboljšujejo svojo tehniko, dihanje in sposobnost umirjanja. Napredek pa je viden tudi v rezultatih! Dolžine, ki so bile še pred meseci nedosegljive, so sedaj postale realnost.

Robert Tašič in Polona Plešnar
Polona Plešnar in Matevž Dolenc sta otvorila večer
Challenge sva letos otvorila Polona Plešnar in Matevž Dolenc, oba potopom brez plavuti dolgim 110 metrov. Zaključek je bil skoraj kot sinhrono plavanje – [kar kaže na to], da že leta trenirava skupaj.
Potop je bil suveren in lep, a letos bi rada izpostavila predvsem druge, ki si zaslužijo velik aplavz in spoštovanje, saj so s svojo predanostjo in vztrajnostjo dokazali, da se z doslednim delom napredek vedno pokaže.

Polona Plešnar med pripravo na potop
Tina Lavtar - na vdih in brez plavuti 100m
Najprej Tina — mama, zaposlena ženska z obilico obveznosti, ki si kljub vsemu vedno vzame čas za treninge. Že lani je suvereno dosegla približno 90 metrov, letos pa okroglih 100 metrov! In verjamem, da je bilo prostora še za več, a je s pametno odločitvijo potop zaključila pravočasno in varno.
Tina, občudujem te — si živ dokaz, da se da, če se hoče. Bravo!

Tina Lautar po uspešnem potopu
Boštjan Pirš - z mikro plavutmi na vdih 75m
Med osebnimi rekorderji je bil tudi Boštjan, ki je s kratkimi plavutmi odplaval 75 metrov. To je izjemen napredek, saj je še pred mesecem dni dosegel svoj prvi osebni rekord – 50 metrov! Boštjan trenira šele eno leto, a redno obiskuje treninge in vedno pozorno posluša napotke. Res je, včasih malo zamuja, a verjamem, da bomo tudi to še izpilili. 🙂 Boštjan, kapo dol – nikoli nisem dvomila v tvoj uspeh!

Boštjan po uspešnem potopu. Ob njem Polona, ki je kot trenerka bdela nad njegovim treningom
Vid Štiglic - v drugo kar 125m brez plavuti
Vid je tokrat opravil kar dva potopa. Prvi, brez plavuti, dolg 75 metrov, je predčasno zaključil, ker mu je z nosu padel noseclip – malenkost, ki nas pri apneji hitro vrže iz tira.
Odločil se je, da bo potop ponovil. Ob drugem poskusu sem mimogrede šla mimo bazena in, ko je zaključil, sem domnevala, da je spet končal pri 75 metrih – njegov potop je bil tako umirjen in tekoč, brez pospeševanja, kar je običajno za zaključek dolgih potopov.
Potem pa zaslišim Samota: "Bravo Vid, odplaval si 125 metrov!" Šokirana sem bila – v pozitivnem smislu. Neverjetno! Tehnika, mirnost, samozavest – vse je bilo tam. Bravo, Vid!

Številni novi osebni rekordi
Poleg omenjenih smo beležili še vrsto osebnih rekordov:
-
Žan Hafner – 110 m (s plavutmi)
-
Tomas Lušina – 110 m s tehniko delfina (prvič!)
-
Urša Kvas – 81 m (s plavutmi)
-
Nejc Šoštarič – 110 m (s plavutmi), čeprav je pred potopom skromno rekel, naj ne pričakujem preveč.
In glej ga zlomka – osebni rekord!

Velik nasmeh Nejca po uspešnem potopu.
Prijetno druženje ob koncu dogodka
Dogodek je bil prežet z dobro voljo, podporo in sproščenostjo. Zaključili smo ga, kot se spodobi – ob prijetnem druženju v baru Slovan, kjer smo nazdravili koncu sezone in si obljubili, da se oktobra znova vidimo.
Zapisala: Polona Plešnar
ps. Super je bilo – komaj čakam, da se spet srečamo jeseni! 🙌🏻😉
Si želite tudi vi spoznati potapljanje na vdih?
Pridružite se nam na treningih in tečajih prostega potapljanja!
Treningi potekajo vsak teden na bazenu in so primerni za vsakogar, ki išče vrhunsko rekreativno vadbo. Tečaji pa potekajo vsak mesec in so namenjeni bolj poglobljenemu znanju in spoznavanju osnov prostega potapljanja.